ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10849407
*
nr 1084 9407
Spegel
1930-/40-tal, diameter: 60
Utrop:
600 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 januari 2017
kl 18:51:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/1 23:25:44
1
500 kr
23/1 18:11:49
1
700 kr
23/1 18:44:16
2
400 kr
23/1 18:44:16
1
450 kr (Budbetjänt)
23/1 18:45:13
2
500 kr
23/1 18:45:13
1
600 kr (Budbetjänt)
23/1 18:46:08
2
700 kr
23/1 18:46:08
1
700 kr (Budbetjänt)
23/1 18:46:27
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1084 9407
Spegel
1930-/40-tal, diameter: 60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 januari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
20/1 23:25:44 | 1 | 500 kr |
23/1 18:11:49 | 1 | 700 kr |
23/1 18:44:16 | 2 | 400 kr |
23/1 18:44:16 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
23/1 18:45:13 | 2 | 500 kr |
23/1 18:45:13 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
23/1 18:46:08 | 2 | 700 kr |
23/1 18:46:08 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
23/1 18:46:27 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23